Oproject

Podbudowa dla mocowania żurawia słupowego, kolumnowego. Montaż dwóch suwnic i dwóch żurawi.

Montujemy suwnice

Lubimy ten rodzaj pracy, bo jej efekty są namacalne i szybko widoczne. Nowe suwnice prosto od dostawcy, świeżo malowane, nowoczesne – wyglądają wspaniale i cieszą oko. Móc je zamontować i uruchomić, a później brać udział w pozytywnie kończącym się badaniu odbiorczym UDT – jest zawsze dodającym energii i motywującym wydarzeniem.

Jak wspomniałam w artykule o montażu żurawi – prace montażowe zawsze wymagają odpowiednich przygotowań merytorycznych, sprzętowych i w większości przypadków wizji lokalnej warunków montażu.

Suwnice, które montujemy należą do wielu kategorii: suwnice natorowe, podwieszane, bramowe oraz wykonania mniej typowe – szczególne z uwagi na miejsce i warunki pracy oraz swoje specjalne przeznaczenie, na przykład suwnice konsolowe.

Dodatkowo montaż suwnic nie ogranicza się do samego urządzenia, zawsze należy przygotować i poprawnie zainstalować:

  • osprzęt do podnoszenia (chwytaki, trawersy),
  • zasilanie suwnicy i jej wciągnika (obecnie najczęściej szynoprzewodem, choć nie tylko – czasem prowadnikami kablowymi np. IGUS, firaną kablową),
  • często wykonuje się modernizacje dostosowujące sąsiednie suwnice pracujące na tym samym torze (np.  do sterowania w tandemie, wyposażenie w układy antykolizyjne).

Czynności montażu wymagają analitycznego myślenia, szerokiego spojrzenia na zadanie oraz elastyczności, gdyż to montażystom zazwyczaj powierza się ostateczne przygotowanie urządzenia a w razie nieścisłości produkcyjnych wyeliminowanie ich lub ograniczanie ich wpływu na prawidłową pracę suwnicy. To my jesteśmy ogniwem łączącym proces produkcji suwnicy z jej sprawnym działaniem w docelowej lokalizacji.

Stąd też należy mieć świadomość, że dużo efektywniej będzie pracowało się dostawcy suwnicy i klientowi z komunikatywną ekipą montażową, nastawioną na solidne wykonanie pracy.

Bardzo często montaż urządzenia poprzedzony jest budową, montażem bądź pracami rektyfikacyjnymi torowiska jazdy suwnicy (przywrócenia torowiska do stanu normatywnego) – które również wykonujemy, zapewniając kompleksowość i oszczędność czasu i pieniędzy kontrahenta.

Sposób montażu i jego szczegółowe warunki każdorazowo uzgadniamy z partnerem biznesowym zlecającym nam wykonanie usługi, bo w zależności od producenta suwnicy, jej konstrukcji, wyposażenia  – mogą się zaskakująco różnić.  

Pracujemy w zgodzie z dostarczoną nam dokumentacją montażową, projektami budowlanymi i sztuką branżową. Posiadamy wiedzę w zakresie wymogów prawnych dotyczących montażu i samych urządzeń.

Do tej pory montowaliśmy suwnice produkcji GH, Windex Holding (na podzespołach Terex Donnati), ZBUD.