Consulting w branży dźwignic
Consulting w branży dźwignic to nigdy nie był główny cel istnienia i źródło dochodów Oproject. Nasza praca to działanie tam, na obiekcie. To ręce ubrudzone smarem i lata doświadczeń, które przekładamy na utrzymanie urządzeń w ruchu. COŚ się jednak zmieniło w branży.
Krótka historia korzystania z consultingu przez Oproject
Przyszedł czas, kiedy sami zrozumieliśmy, że dalej tak się nie da. Rozwiązania stosowane w małej firmie, sposób kierowania firmą, nasze cele – trzeba zrewidować i dopasować do zmieniającej się sytuacji: rozwijającego się przedsiębiorstwa. Znamy się na swojej pracy, na suwnicach, ale całe to zarządzanie jest jak fizyka kwantowa… Skorzystaliśmy zatem z doradztwa w tym zakresie, potraktowaliśmy to jako inwestycję w nasz rozwój – by przebiegał tak jak tego chcemy. I odkryliśmy, że nie musimy się znać na wszystkim dogłębnie. Korzyści można czerpać też z obszarów, w których choć mamy podstawową wiedzę to znaleźliśmy wspaniałych przewodników! Dodatkowo Ci ludzie mają już narzędzia i wiedzę gotową do działania od zaraz, tak byśmy nie musieli wywarzać otwartych drzwi, a mogli szybko wdrażać zmiany. Uczucie, że ktoś do kogo masz zaufanie, zdejmie Ci z barków uporczywy ciężar i jeszcze pokaże nowe możliwości – to fenomenalna dawka energii do działania i oszczędność własnych sił.
Consulting w branży dźwignic nie jest dla wszystkich
Ten rodzaj naszej pracy jest skierowany do przedsiębiorców zamierzających inwestować w nowe urządzenia dźwignicowe lub borykających się ze starszymi egzemplarzami na skraju zużycia. Pomagamy także firmom zmieniającym profil, zwiększającym produkcję – lub z innych powodów – potrzebującym nowych funkcjonalności obecnych urządzeń lub dopasowania urządzeń do swoich wymagań.
Jaki zakres wiedzy i pracy obejmuje consulting w branży dźwignic?
W zakresie planowania, zakupu nowych urządzeń bądź remontów i modernizacji istniejących.
Wstęp
- Analiza zapotrzebowania klienta i dostępności wymaganych rozwiązań.
- Analiza oczekiwanych parametrów pracy urządzenia, dookreślenie ich. Tutaj przykładem jest oczekiwany resurs urządzenia czy też grupa natężenia pracy urządzenia.
- Analiza warunków pracy i możliwości instalacyjnych urządzeń.
- Dookreślenie najlepszych z punktu widzenia użytkownika kryteriów oceny ofert.
- Szeroko rozumiana konsultacja ogólna dotycząca wiedzy o urządzeniach, rozwiązaniach, przepisach i tak dalej, służąca wstępnej analizie inwestycji.
Rozwinięcie
- Przygotowanie zapytań ofertowych bazujących na wymaganiach użytkownika, w zakresie urządzeń oraz przygotowania torowisk.
- Przygotowanie informacji technicznych dla oferentów.
- Komunikacja z oferentami w trakcie procesu ofertowania.
- Gromadzenie, przygotowanie zestawienia i oceny ofert według obranych kryteriów.
- Consulting w zakresie ofertowanych rozwiązań, ich ocena pod kątem: kosztów utrzymania w eksploatacji, łatwości utrzymania urządzeń w eksploatacji, współpracy posprzedażowej z oferentem w zakresie serwisu, gwarancji i terminów dostaw części zamiennych.
Zakończenie
- Podsumowanie postępowania zakupowego.
- Sugestie dotyczące zapisów umów w zakresie urządzeń i parametrów technicznych.
Consulting obejmuje też szeroki zakres doradztwa podczas eksploatacji urządzenia:
- Prowadzenie analiz poziomu zużycia urządzeń. Wprowadzenie systemu monitoringu pracy urządzeń. Informacja w zakresie przepisów prawa i wymogów Dozoru Technicznego dotyczących resursu.
- Organizacja wewnątrzzakładowego obrotu zawiesiami i osprzętem do podnoszenia.
- Ocena operatów geodezyjnych torowisk jezdnych.
- I inne.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji osobiście, TUTAJ odnajdą Państwo nasze numery telefonów i adresy mailowe, a poniżej prosty formularz kontaktowy.