Oproject

Montaż i demontaż suwnic

Montaż i demontaż suwnicy to jest ten rodzaj pracy, który lubimy, bo jej efekty są namacalne i szybko widoczne. Nowe suwnice prosto od dostawcy, świeżo malowane, nowoczesne – wyglądają wspaniale i cieszą oko. Móc je zamontować i uruchomić, a później brać udział w pozytywnie kończącym się badaniu odbiorczym UDT – jest zawsze dodającym energii i motywującym wydarzeniem. Demontaż suwnic, które zrobiły już swoje przynosi refleksję, że nic nie jest nieskończenie trwałe.

Montaż i demontaż wszystkich typów suwnic

Prace montażowe zawsze wymagają odpowiednich przygotowań merytorycznych, sprzętowych i w większości przypadków wizji lokalnej warunków montażu.

Suwnice, które montujemy należą do wielu kategorii: suwnice natorowe, podwieszane oraz wykonania mniej typowe – szczególne z uwagi na miejsce i warunki pracy oraz swoje specjalne przeznaczenie, na przykład suwnice konsolowe, bramowe.

Demontaż suwnic obejmuje wszystkie kategorie tych urządzeń i często jest usługą świadczoną bezpośrednio przed montażem nowej dźwignicy.

Składowe procesu montażu i demontażu dźwignic

Dodatkowo montaż suwnic nie ogranicza się do samego urządzenia, zawsze należy przygotować i poprawnie zainstalować:

  • Osprzęt do podnoszenia (chwytaki, trawersy), które również produkujemy.
  • Zasilanie suwnicy i jej wciągnika (obecnie najczęściej szynoprzewodem, choć nie tylko – czasem prowadnikami kablowymi np. IGUS, firaną kablową).
  • Oproject często wykonuje modernizacje dostosowujące sąsiednie suwnice pracujące na tym samym torze (np.  do sterowania w tandemie, wyposażenie w układy antykolizyjne).

Uwagę trzeba także poświęcić właściwemu wykonaniu torowiska jezdnego suwnicy – kontroli jego wykonania w zgodzie z dokumentacją. Bardzo często montaż urządzenia poprzedzony jest budową, montażem bądź pracami rektyfikacyjnymi torowiska jazdy suwnicy (przywrócenia torowiska do stanu normatywnego) – które również wykonujemy, zapewniając kompleksowość i oszczędność czasu i pieniędzy kontrahenta.

Czynności montażu i demontażu suwnic

Czynności montażu i demontażu wymagają analitycznego myślenia, szerokiego spojrzenia na zadanie oraz elastyczności, gdyż to montażystom zazwyczaj powierza się ostateczne przygotowanie urządzenia, a w razie nieścisłości produkcyjnych wyeliminowanie ich lub ograniczanie ich wpływu na prawidłową pracę suwnicy. To my jesteśmy ogniwem łączącym proces produkcji suwnicy z jej sprawnym działaniem w docelowej lokalizacji.

Wyostrzona uwaga podczas czynności demontażu urządzeń i właściwie dobrane metody – muszą zagwarantować bezpieczeństwo dla pracowników Oproject i wszystkich osób postronnych, oraz zabezpieczać wyposażenie, maszyny Użytkownika znajdujące się w obszarze objętym pracami demontażu. Będąc solidnym i odpowiedzialnym partnerem Oproject posiada słuszne w tej kwestii ubezpieczenie OC.

Sposób montażu i jego szczegółowe warunki każdorazowo uzgadniamy z partnerem biznesowym zlecającym nam wykonanie usługi, bo w zależności od producenta suwnicy, jej konstrukcji, wyposażenia  – mogą się zaskakująco różnić.  Pracujemy ściśle w zgodzie z dostarczoną nam dokumentacją montażową, projektami budowlanymi i sztuką branżową. Posiadamy wiedzę w zakresie wymogów prawnych dotyczących montażu i samych urządzeń, dlatego czujemy się w pełni godni zaufania naszych Klientów.

Do tej pory montowaliśmy suwnice produkcji GH, Windex Holding (na podzespołach Terex Donnati), ZBUD – będąc podwykonawcą dla dużych producentów zyskaliśmy świadomość, że dużo efektywniej jest pracować jako ogniwo łączące dostawcę suwnicy i Klienta z komunikatywną ekipą montażową, nastawioną na solidne wykonanie pracy.

Dane do kontaktu telefonicznego znajdą Państwo TUTAJ