Oproject

Wciągniki i wciągarki w ofercie Oproject

Oproject montuje, serwisuje, konserwuje i utrzymuje w ruchu wciągniki i wciągarki wszystkich typów, oraz różnych producentów.

Proszę wybrać dział a uzyskają Państwo więcej informacji:

Prace serwisowe planowane, naprawy i modernizacje podejmowane są częściej dla urządzeń wiekowych. Dla urządzeń zupełnie nowych, prezentujących zastosowania najnowocześniejszych technologii najczęściej zamawiane jest stałe utrzymanie w ruchu i konserwacje. 

Duże rozróżnienie w wykonywanych przez nas usługach wprowadzają warunki dominujące w środowisku pracy wciągnika (huta, trawialnia, praca na zewnątrz i wiele innych). Niemniej ważne jest przeznaczenie UTB do wykonywania specjalistycznych zadań.

Czym się różni wciągnik od wciągarki?

Wciągnik to urządzenie o kompaktowej budowie. Rozmiary mogą mylić, jednak w przypadku wciągnika główne podzespoły będą umieszczone w jednej obudowie. Całość będzie tworzyła zwartą grupę przystosowaną do łatwego montażu na wózku jezdnym. Spotykamy wciągniki przejezdne (z wózkiem jezdnym) lub stacjonarne montowane w stałym punkcie. Serwisujemy wciągniki ręczne, elektryczne, w zabudowie niskiej i tzw. normalnej.

Wciągarka to zespół elementów umiejscowionych oddzielnie na odrębnej stalowej ramie specjalnie w tym celu zaprojektowanej. Są to dźwignice mogące pracować niezależnie. W dużej mierze funkcjonują jako podzespół suwnicy dwudźwigarowej, o dużym udźwigu lub specyficznym przeznaczeniu.

Oczywiście podział ten jest uproszczony, jedynie nakreśla różnice.

Urządzenia rejestrujące parametry pracy wciągników: wartość masy podnoszonych ładunków, ilość cykli pracy, czas pracy mechanizmów, po to by ostatecznie monitorować poziom zużycia resursu. Analiza poziomu wykorzystania parametrów granicznych suwnicy to szerokie zagadnienie stosunkowo nowe w przepisach lecz zupełnie naturalne w projektowaniu urządzeń dźwignicowych. Więcej informacji, odnajdą Państw w menu bocznym, chętnie także udzielimy Państwu odpowiedzi w kontakcie bezpośrednim. Proszę kliknąć by uzyskać dane kontaktowe KONTAKT.

Wciągniki i wciągarki – torowiska jezdne

Zgodnie z rozporządzeniem Jeden raz w roku Użytkownik wciągnika, wciągarki powinien sprawdzić stan techniczny jej toru jezdnego, a przy wymianie urządzenie na nowe, aby uzyskać gwarancję dla urządzenia, trzeba zapewnić stan torowiska zgodny z wymogami producenta wciągnika. Jak więc powinno prezentować się torowisko, jakie spełniać normy, jakie prace wykonuje Oproject w zakresie torowisk jezdnych dowiedzą się Państwo z zapisów na stronie internetowej Oproject, lub w kontakcie bezpośrednim z nami.

Proszę kliknąć by uzyskać dane kontaktowe KONTAKT lub skorzystać z poniższego formularza.